شنبه 12 بهمن 1398
کد خبر: 2258
تعداد بازدید: 386

از پوستر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در اهواز رونمایی شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: در این جشنواره ۱۷ فیلم با عنوان سودای سیمرغ و ۵ فیلم با عنوان سیمرغ پروانه ها در بخش کودکان و نوجوانان در سینماهای هلال و ساحل اهواز اکران خواهد شد.
به گزارش خبریک، محمد جوروند ظهر شنبه (12 بهمن) در آیین رونمایی پوستر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در اهواز اظهار کرد: سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر 15 لغایت 21 بهمن ماه همزمان با تهران در سینماهای ساحل و هلال اهواز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جشنواره 17 فیلم با عنوان سودای سیمرغ روی پرده سینما خواهد رفت، افزود: پنج فیلم نیز با عنوان سیمرغ پروانه ها مختص کودکان و نوجوانان اکران می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ادامه مطالب فوق اضافه کرد: پنج فیلم سیمرغ پروانه ها که مختص کودکان و نوجوانان بوده در سینمای هلال سانس ۱۰ صبح رایگان خواهد بود.

وی بیان کرد: برای تهیه بلیط اینترنی و اطلاع از اکران فیلم ها می توان به سایت ubelit.com مراجعه کرد.

جوروند با اشاره به اینکه بسیاری از سینماها تغییر کاربری و تعطیل شدند، عنوان کرد: به دلیل استقبال کم و در آمد پایین، این سینما ها تبدیل به پاساژ و درمانگاه شدند و ضربه بزرگی به حوزه سینما وارد شد.

وی تشریح کرد: طی ۲،۳ سال اخیر حدود ۱۰ سینما در شهرستان های خوزستان راه اندازی شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه بخش خصوصی در اندیمشک در حال احداث یک پردیس سینمایی است، افزود: مقداری از این هزینه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و مابقی توسط بخش خصوصی پرداخت می شود و زمین نیز توسط شهرداری واگذار شد.

وی گفت: بخش خصوصی در کیانپارس نیز مشغول راه اندازی پردیس سینمایی بوده و ۳ درخواست نیز برای احداث سینما در این منطقه داریم.

جوروند خاطر نشان کرد: طی نشستی که با معاونین سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم تصمیم گرفته شد بخش خصوصی که می تواند در این زمینه سرمایه گذاری کند، دعوت کرده و حمایت کنیم.

وی بر اثرات مثبت جشنواره های فیلم در سینماها تاکید کرد و گفت: باید در بخش های حاشیه ای نیز به تاسیس سینما بپردازیم.

جوروند تصریح کرد: تجهیزات فنی سینما با نصف قیمت توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش خصوصی واگذار و این تجهیزات را در مجموعه های فرهنگی وزارت راه اندازی می کنند.

وی در آخر قیمت بلیط فیلم های جشنواره فجر در سینما هلال و ساحل را ۱۰ هزار تومان برای عموم اعلام کرد.


خبر یک + پر بیننده ترین
آخرین خبر پر بحث ترین
طراحی و پیاده سازی: راد وب