جمعه 30 خرداد 1399
کد خبر: 4059
تعداد بازدید: 217

مشمولین سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ بدون تمدید دفترچه بیمه سلامت خدمات درمانی دریافت می کنند

به منظور کاهش تردد و تجمع بیمه شدگان در دفاتر پیشخوان، مشمولین سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران که تحت پوشش بیمه سلامت هستند می توانند بدون تمدید دفترچه خدمات درمانی دریافت کنند.
به گزارش خبریک، دستور العمل جدید سازمان بیمه سلامت کشور به استان ها امروز ۳۰ خردادماه ابلاغ شد که به شرح زیر است:
 
احتراماً ، در راستای کاهش تردد و تجمع بیمه شدگان در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد و به منظور اجتناب از شیوع ویروس کرونا، با توجه به اتمام اعتبار دفترچه های بیمه مشمولین سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورخ 31‏‏‏/03‏‏‏/99 ، بیمه شدگانی که دفترچه بیمه آنان کماکان دارای "نسخ_سفید" می باشد، می توانند بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت دفترچه جدید، به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه و خدمت مورد نظر خود را دریافت نمایند. بدیهی است آن عده از بیمه شدگان که دفاتر آنان "فاقد_نسخ_سفید" بوده و کماکان مشمول پوشش بیمه می باشند، ملزم به تمدید دفترچه و مراجعه به دفاتر پیشخوان هستند.
 
همچنین می بایست اطلاع رسانی کافی و ابلاغ به بیمه گزاران، بیمه شدگان مشمول و مراکز طرف قرارداد، مبنی بر امکان دریافت خدمات با دفاتر موجود و عدم نیاز به مراجعه به دفاتر پیشخوان و تعویض دفترچه های فاقد اعتبار، اقدام لازم معمول نمایند.
 
 
گفتنی است اداره کل بیمه سلامت خوزستان در سال ۹۸، بالغ بر هشت هزار میلیارد ریال بابت هزینه های درمان بیمه شدگان به مراکز درمانی پرداخت کرده است.


خبر یک + پر بیننده ترین
آخرین خبر پر بحث ترین
طراحی و پیاده سازی: راد وب