پنج شنبه 16 مرداد 1399
کد خبر: 4522
تعداد بازدید: 753

موفقيت 9 دانش آموز اهوازی در مسابقات جهانی آنلاین محاسبات ذهنی ucmas

9 نفر از دانش آموزان اهوازی در مسابقه جهاني يو. سي. مس (UCMAS) محاسبات ذهني و چرتكه اي كشور مالزي که به صورت آنلاین برگزار شده بود موفق به كسب مقام شدند.
به گزارش خبریک لدنی نماینده حقوقی یوسی مس در استان خوزستان افزود:مسابقات جهانی یوسی مس امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا بصورت آنلاین با حضور 40 کشور و 7800 دانش آموز به میزبانی کشور مالزی برگزار شد.

 
از مجموع 660 منتخب تيم ايران، 9 دانش آموز مربوط به اهوازبودند كه با درخشش خود رتبه هاي جهاني را كسب كردند.
.

لدنی ياد آورشد: دانش آموز شركت كننده در اين رقابت ها توانستند با پشت سرگذاشتن رقيباني از 40 کشور دنیا هوش محاسبه اي خود را به رخ حريفان قدرتمند كشورهاي اروپايي و آمريكايي بكشند.

نماینده حقوقی یوسی مس در استان خوزستان گفت: سيستم محاسبه ذهني و چرتكه اي يك سيستم نوآورانه محاسبه اي است كه سبب افزايش ظرفيت ذهن و مهارت هايي از جمله مديريت زمان، بهبود درك مفاهيم رياضي، تمركز و توانايي حل مساله، بهبود حافظه و افزايش قدرت مهارت هاي ذهني و اعتماد به نفس در دانش آموزان مي شود و در زندگي روزمره نيز نقش اساسي دارد.

مقام آفرینان:

آروین شیرالی مقام دوم جهانی
محمد امین عسکری مقام سوم جهانی
ابوالفضل زکوی مقام سوم جهانی
هانیه قره سوری مقام سوم جهانی
سمانه دست انبویه مقام سوم جهانی
محمدطاها تقی پور مقام سوم جهانی
مریم منتظری مقام سوم جهانی
ویستا رستمی مقام سوم جهانی
پارسا رضازاده مقام سوم جهانی

لدنی در پایان  گفت: دانش آموزان خوزستانی در سال هاي اخير نيز با كسب موفقيت هاي مهم ملي و بين المللي در عرصه هاي علمي، پژوهشي و فرهنگي ورزشي براي ايران افتخار آفرين بوده اند.
 


خبر یک + پر بیننده ترین
آخرین خبر پر بحث ترین
طراحی و پیاده سازی: راد وب