دوشنبه 08 آذر 1400
کد خبر: 12572
تعداد بازدید: 293

تزریق یک نوبت واکسن کافی نیست

احتمال خطر بروز موج جدید کرونا جدی است و همه افراد باید هر چه سریعتر نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.
خبریک - رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: با توجه به بروز سویه جدید کرونا و اوضاع بحرانی اروپا و آمریکای شمالی، تعداد زیادی از افراد به بیماری مبتلا شده‌اند لذا آحاد جامعه باید این مساله را جدی بگیرند.تزریق یک نوبت واکسن کافی نیست


دکتر سیدمحمد علوی رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی و واکسیناسیون را ضروری و حیاتی دانست و افزود: در استان خوزستان روند واکسیناسیون در حال انجام است و تاکنون حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن تزریق شده است.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: حدود سه میلیون نفر یا ۸۰ درصد جمعیت هدف استان حداقل یک دُز و حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر یعنی ۵۸ درصد نیز ۲ نوبت واکسن زده اند. همپنین حدود ۳۴ هزار نفر نوبت سوم واکسنشان را دریافت کرده اند.

وی افزود: تزریق یک نوبت واکسن کافی نیست و ایمنی لازم را در بر ندارد لذا حتما باید نوبت‌های دوم و سوم واکسن نیز تزریق شود.

علوی گفت: حدود ۲۰ درصد افراد واجد شرایط تزریق واکسن در خوزستان هنوز دُز اول خود را تزریق نکردند همچنین حدود ۴۳ درصد نیز واکسن نوبت دوم شان را دریافت نکرده اند.

وی افزود: افراد بالای ۶۰ سال که چهار ماه از زمان واکسن نوبت دومشان گذشته است برای تزریق دُز سوم هر چه سریعتر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.


اکنون سه شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۲۴ شهرستان آبی کرونایی هستند.
منبع : خوزنیوزخبر یک + پر بیننده ترین
آخرین خبر پر بحث ترین
طراحی و پیاده سازی: راد وب