پنج شنبه 27 مرداد 1401
کد خبر: 15280
تعداد بازدید: 984

یادداشتی از یک شهروند شادگانی؛

کاش همه شرکتهای فولادی این کار رو انجام میدادند؛لطفا کمی حواستان به کارون باشد
به نام خدا  سلام
بعد از اکسیژن حیاتی ترین ماده جهان آب است،همه هم میدونیم که کمبود آب یه چالش خیلی جدی برای آیندگان است.
در آینده تنها صنایعی می تونند به فعالیت،رشد و بالندگی خودشون ادامه بدن که از همین امروز به فکر استفاده بهینه از منابع آب باشند.
بعد از یه تحقیق جامع فهمیدم که کمتر از ۳ درصد آب مصرفی در کل کشور مربوط به بخش صنعتی هست؛ ولی در سال های خشک عین همین امسال تنها همین میزان آب هم به مرور به مشکل بر میخوره و حتی بعضی از صنایع در معرض تعطیلی قرار میگیرن،چون همیشه اولویت با مصرف کننده های خانگی ،مصارف شرب و عمومی هست.
  دیروز که داشتم اخبار رو در صفحات مجازی چک میکردم به چشمم یه خبری خورد که واسم خیلی خوشحال کننده بود،خبری که اهمیت استراتژیک و حیاتی بسیار زیادی رو میتونه برای کارون عزیز ما داشته باشه.
  *بی کوشش،انتظار ، ندارد ثمر،بلی* 
*این باغ گردد از اثر پشتکار،سبز* 
وقتی خبر امضای نخستین تفاهم نامه فروش پساب تصفیه خانه فاضلاب، فی مابین شرکت آب و فاضلاب خوزستان و شرکت صنعت فولاد شادگان رو دیدم فقط میتونستم بگم بنازم به غیرت و مسئولیت شناسی صنعت گران کشورمون در شرکت فولاد خوزستان که تلاش میکنن سهمشون رو از مصرف آب با روش های مختلف کمتر کنند. 
یه قرار داد ۲۵ ساله با جمع آوری و تسویه پس آب های شهری و بازچرخانی آب در شرکت فولاد شادگان میتونه آیندگان رو از عدم مصرف آب خام نجات بده که بنظرم واسه دیگر شرکت های صنعتی این اتفاق بزرگ میشه نصب العین باشه. 
کاش در این روزها که حال کارون ما اصلا خوب نیست دیگر شرکت های فولادی و صنعتی که در خوزستان کم هم نیستند نیز با جمع آوری پساب و بازچرخانی دردی از درد های کارون را کمتر می کردند.
  در آخر بروبچ پرتلاش شرکت فولاد خوزستان ممنون همانند همیشه رسالت خودتون رو با ایفای مسئولیت‌های اجتماعی به بهترین شکل ممکن انجام میدید. 
《یاحق》 
#ذخیره_آب_خام_اولویت_باشد
  🗓️۲۷ مرداد ۱۴۰۱ 
🖋️یک شهروند از دیار شادگان


خبر یک + پر بیننده ترین
آخرین خبر پر بحث ترین
طراحی و پیاده سازی: راد وب