یک شنبه 13 شهریور 1401
کد خبر: 15504
تعداد بازدید: 314

نقطه ضعفی که برای پرسپولیس تبدیل به نقطه قوت شد

خبریک - پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر موفق شد با ۲ گل صنعت نفت را در تهران شکست دهد و صدرنشین لیگ برتر لقب بگیرد. بازیکنان پرسپولیس در دوئل‌های خود مقابل نفتی‌ها آمار ۵۷ درصد پیروزی را داشتند. یحیی گل محمدی که تیمش در  بازی‌های این فصل  با  میانگین ۸۵ درصد پاس سالم و استفاده از حداکثر فضای مسابقه ثبت کرده بود، جزو تیم‌های موفق این فصل به حساب می آید.

سرخپوشان نزدیک به ۵۷۵ پاس به همدیگر دادند که ۸۶ درصد آنها سالم به مقصد رسید اما آنها در شوت‌زنی خود نسبت به حریف ضعیف ظاهر شدند اما باز هم توانستند توسط لوکادیا و گل به خودی مدافع نفت آبادان به برتری برسند.

تقویت قدرت بدنی بازیکنان پرسپولیس سبب شد تا آنها ۹۰ درصد جنگ‌های میانه میدان را در این ۴ بازی  ببرند و با کمترین خطا در یک سوم دفاعی خود به حریف موقعیت گلزنی بدهند.

حالا پرسپولیس نه تنها با استفاده از همین ایده‌های تاکتیکی برای بردن در بازی‌های بعدی قدم بر می‌دارد بلکه حالا با قدرت بدنی ایده آل می‌توانند بازی فیزیکی بدون خطا و اشتباه انجام دهند.

موضوعی که در فصل قبل نقطه ضعف تیم گل محمدی بود و آن‌ها به شدت به لحاظ بدنی مشکل داشتند. با این حال با تغییر بدنساز پرسپولیس  در این فصل و آمدن پپه لوسادا، شرایط این تیم به مراتب بهتر شده و به لحاظ بدنی پرسپولیس جزو تیم‌های خوب لیگ برتر به حساب می آید.

منبع : خبرورزشیخبر یک + پر بیننده ترین
آخرین خبر پر بحث ترین
طراحی و پیاده سازی: راد وب