شنبه 21 آبان 1401
کد خبر: 15842
تعداد بازدید: 157

در گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت مطرح شد

تبدیل «فولاد لجستیک» به بزرگترین شرکت حمل و نقل ریلی مواد اولیه معدنی کشور

شرکت چند وجهی فولاد لجستیک در بهار سال ۱۳۹۸ با توجه به سیاست یکپارچگی شرکت فولاد خوزستان با برنامه‌ریزی لازم با ادغام شرکت فولاد ریل جنوب در بخش ریلی، شرکت گنجینه پردیس بخش جاده‌ای و شرکت لکو موتیو ریل اروند (پشتیبانی) در قالب یک شرکت واحد تشکیل گردیده که ماموریت لجستیکی ریلی، جاده‌ای و دریایی حمل و نقل مواد اولیه مورد نیاز از معادن مختلف کشور به مجتمع فولاد خوزستان و نیز حمل و نقل محصولات شرکت فولاد خوزستان به مشتریان داخلی و خارجی را دارد. این شرکت دارای ناوگان ریلی به تعداد ۲۰۰۰ واگن ملکی شامل واگن ها لبه بلند حمل مواد معدنی و واگن ها لبه کوتاه حمل محصول ونیز دارای ۳۰ دستگاه انواع تریلی های کشنده از نوع کمپرسی و لبه دار و غیره در ناوگان جاده می باشد. این شرکت در دو سال اخیر توانسته با برنامه‌ریزی جامع به اهداف تعیین شده با حمایت مدیر عامل فولاد خوزستان دست یابد. برای آشنایی با دستاوردها و عملکرد این شرکت با علی قبادی، مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک، گفت و گو کرده ایم که مشروح آن را درا دامه می‌خوانید.
 

  راه اندازی سامانه نوبت دهی الکترونیکی در مبادی بارگیری جاده‌ای
 علی قبادی، با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در بخش جاده‌ای در 18 ماه گذشته گفت: یکی از این برنامه‌ریزی‌ها راه اندازی سامانه نوبت دهی الکترونیکی در مبادی بارگیری جاده‌ای است که این امر علاوه بر حذف کامل دلال بازی بارنامه توسط شرکت‌های باربری به تضمین بار ارسال شده توسط بیمه از معادن مختلف به مقصد فولاد خوزستان نیز کمک می‌کند.
 
  راه‌اندازی بزرگترین مرکز فنی و مهندسی تعمیرات ماشین‌آلات سنگین جاده ای در استان خوزستان
وی با اشاره به راه اندازی بزرگترین مرکز فنی و مهندسی تعمیرات ماشین آلات سنگین جاده‌ای در استان خوزستان گفت: با سرمایه گذاری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال که علاوه بر افزایش آماده به کاری از ۸۳ درصد ۱۸ ماه قبل رساندن به بیش از96 درصد در سال جاری جاری ناوگان جاده ای گردیده است که این امر باعث چابک تر شدن ناوگان جاده ای و افزایش درآمد بیشتر برای شرکت چند وجهی فولاد لجستیک شده است.
 
مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک، افزود: از اقدامات دیگر این است که این شرکت با اخذ تنها نمایندگی آریا دیزل در استان خوزستان و آموزش تخصصی به نیروهای شرکت توسط شرکت آریا دیزل باعث شد که تعمیرات قطعات اصلی و اساسی ناوگان جاده ای شرکت در این مکان صورت گیرد.
 
وی افزود: این موضوع علاوه بر کاهش زمان باعث کاهش هزینه تعمیرات ناوگان جاده‌ای شده و نیز باعث ارائه خدمات تعمیراتی به دیگر شرکت ها و کشنده های شخصی دیگر در سطح استان شده که باعث افزایش درآمد برای شرکت چند وجهی فولاد لجستیک گردیده است.
 
  راه‌اندازی مجتمع خدمات و رفاهی فولاد لجستیک
این مجتمع به وسعت پنج هکتار در مقابل درب شماره یک فولاد خوزستان راه‌اندازی شده است. قبادی در ادامه گفت: در این مجتمع علاوه بر ساماندهی سیستم نوبت دهی الکترونیکی برای تخلیه و بارگیری ناوگان جاده‌ای در فولاد خوزستان که باعث حذف رانت بازی‌‎ها در تخلیه و بارگیری و نیز باعث جلوگیری از تجمع ناوگان جادهای در مقابل درب شماره 5 و درب شماره ۲ فولاد خوزستان شده،‌یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته، ایجاد استراحتگاه امن و با امکانات رفاهی مناسب برای رانندگان و محل مناسب برای توقف ناوگان جادهای از لحاظ سرقت قطعات می باشد.
 
  بزرگترین مناقصه حمل مواد معدنی به وسیله ناوگان جاده‌ای به مقدار 6 میلیون تن در سال گذشته
مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک، با اعلام این مطلب گفت: یکی از افتخارات شرکت فولاد لجستیک این است که رکورد بارگیری روزانه مواد اولیه معدنی از معادن مختلف بیش از ۳۳ هزار تن به فولاد خوزستان که طی ۱۱ سال شکسته شده که این اقدام بی سابقه است. همچنین بیشترین بارگیری مواد اولیه طی هفت ماه اول سال به تناژ بیش از سه میلیون و ۹۲۰ هزار تن درسال انجام شد.
 
 
وی افزود:‌ سایر اقدامات صورت گرفته در این زمینه شامل ایجاد انبار ضایعات و ساماندهی جمع آوری آنها در طول خط و شرکت های طرف قرارداد به بیش وزن ۱۰۰۰ تن و به ارزش ریالی بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال، دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران برای نخستین بار و انتقال دفتر مرکزی شرکت از تهران به شهر اهواز جهت همدلی و همکاری و بین همکاران جهت بهره بری بهتر از توانمندی بالقوه آنها است.


خبر یک + پر بیننده ترین
آخرین خبر پر بحث ترین
طراحی و پیاده سازی: راد وب