دوشنبه 10 بهمن 1401
کد خبر: 15897
تعداد بازدید: 412

روی دیگر بازار مسکن در اینترنت؛ از دعا برای خرید خانه تا تعبیر خواب خرید خانه

صبح روز دوشنبه دهم بهمن، ترند عبارت «خرید خانه» در دو موضوع خلاصه می‌شد؛ انگار نیمی از کاربران تصور می‌کردند خرید خانه جز با توسل و دعا میسر نیست و گروهی دیگر باور داشتند خرید خانه را می‌توان تنها در خواب دید!
خبریک - خرید خانه در سال‌های اخیر شاید به رویایی دست‌نیافتنی تبدیل شده باشد، اما غیرممکن نیست. حداقل حجم بالای جستجوی اینترنتی برای عبارت خرید آپارتمان تا ۷۰۰ میلیون، در یک‌سال گذشته نشان می‌دهد گروهی از مردم قصد ندارند رویا‌های شیرین خود را کنار بگذارند. از نظر منطقی می‌توان برای این کنجکاوی پاسخ‌ درخور پیدا کرد. با توجه به اینکه قیمت مسکن در تهران به‌طور متوسط متری ۴۸ میلیون تومان (تقریبا) است، ۷۰۰ میلیون تومان کفاف خرید ۱۴.۵ مترمربع را می‌دهد و در نقطه‌ای مثل منطقه ۱۸، می‌توان با آن حدود ۳۰ متر خانه خرید. بعضی از شما الان دارید توی دلتان می‌خندید، اما آمار‌های رسمی گواهی می‌دهند در ماه گذشته حدود ۲۰۰ تا ۲۳۰ نفر موفق شده‌اند با همین مقدار پول در تهران صاحبخانه شوند. پس بگذارید این گزارش را به آن گروه پرشماری تقدیم کنیم که گوگل می‌گوید هر روز عبارت‌هایی مثل دعای خرید خانه و تعبیر خواب خرید خانه را جستجو می‌کنند و احتمالا با احساس حرمان دکمه اینتر را فشار می‌دهند. همچنین اگر خرید خانه و قیمت آپارتمان را جزو دغدغه‌های خودتان می‌دانید، با خواندن این نوشته می‌توانید اطلاعاتی به‌دردبخور درباره رفتار بازار مسکن و سلیقه سایر خریداران کسب کنید.

خرید آپارتمان ۵۰ متری، ۴۰ متری و نهایتا ۶۰ متری

به گزارش فرارو، قیمت آپارتمان در تهران به‌طور متوسط متری ۴۸ میلیون تومان است. این یعنی در پایتخت مردم برای خرید خانه ۱۰۰ متری به‌طور متوسط ۴.۸ تا پنج میلیارد تومان پول نیاز دارند. در مناطق شمالی شهر، مثل منطقه یک متوسط قیمت مسکن به متری ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد. به‌همین دلیل مردم حداقل در تهران سفت و سخت دنبال خرید آپارتمان ۵۰ متری می‌گردند. جستجو برای خرید آپارتمان ۴۰ تا ۵۰ متری و خرید آپارتمان ۶۰ متری هم به شکل معناداری رو به افزایش است.

قیمت آپارتمان ۵۰ متری با محاسبه اعداد و ارقام آماری در پایتخت به کمتر از ۲.۵ میلیارد تومان می‌رسد. متقاضیان و به‌خصوص زوج‌های جوان خانه اولی، برای خرید آپارتمان ۵۰ متری با این مشخصات همچنین می‌توانند روی وام مسکن حساب باز کنند و حدود ۵۰۰ میلیون تومان را با شرایط تقریبا منصفانه با کمک اوراق تسهیلات مسکن جور کنند.

قیمت آپارتمان ۵۰ متری در مناطق شمالی تهران مثل منطقه دو، منطقه سه و منطقه یک، ممکن است حتی به حدود ۳.۵، ۴.۳ و حتی پنج میلیارد تومان برسد. وام مسکن برای خرید آپارتمان ۵۰ متری در چنین مناطقی کارآیی ندارد، اما مثلا می‌توان آن را برداشت و برد سمت منطقه ۱۸ در جنوب غرب تهران که متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در آن معادل ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و با پرداخت رقم ۱.۲ تا ۱.۳ میلیارد تومان صاحبخانه شد. اگر خریداران مسکن در این راه، تسهیلات ۴۸۰ میلیون تومانی را هم کنار دستشان داشته باشند، پروژه خرید آپارتمان ۵۰ متری در تهران تا حد زیادی عملی به‌نظر می‌رسد.

خرید آپارتمان ۵۰ متری، خرید آپارتمان ۴۰ متری و خرید آپارتمان ۶۰ متری به‌همین دلیل کلمات پرکاربرد در کادر جستجوی گوگل هستند.

منبع:فرارو


خبر یک + پر بیننده ترین
آخرین خبر پر بحث ترین
طراحی و پیاده سازی: راد وب