پنج شنبه 04 خرداد 1402
کد خبر: 15928
تعداد بازدید: 153

در سالروز آزادسازی خرمشهر، روز پرکار در فولاد اکسین خوزستان:

از کلنگ زنی یادمان شهدا و احداث پست برق داخلی تا تامین ورق های فولادی پل عنافچه

به گزارش خبریک و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان در ابتدای این روز پرکار آئین کلنگ زنی احداث یادمان شهدای گمنام با صحبت های سردار حاجتی همراه بود، وی گفت: هر آنجا که فعالیت های با توسل به شهدا انجام گرفته است بی شک شاهد موفقیت و توسعه بوده ایم، از این رو امیدواریم با کلنگ زنی احداث یادمان شهدا در شرکت فولاد اکسین خوزستان و بهره برداری از آن در ایام شهادت حضرت فاطمه (س) شاهد توسعه در کار فولاد اکسین باشیم تا همگان در چند سال آینده از ظرفیت های شرکت فولاد اکسین لذت ببرند.

وی ادامه داد: بی شک هر انجا که فعالیت های بزرگ اقتصادی، اشتغالزایی، صنعتی انجام گیرد، مورد شادی خانواده شهدا و خود شهیدان خواهد شد و اینکه شهید گمنام در این مکان دفن شود قطعا باعث برکت در فعالیت های شرکت فولاد اکسین خواهد بود.

سردار حاجتی به اشاره به عملیات آزاد سازی خرمشهر گفت: در سوم خردادماه رزمندگان اسلام در یک عملیات پیچیده و گسترده و در ۲۵ روز و ۴ مرحله توانستند خرمشهر را آزاد کنند، این در حالی است که نیروی بعث عراق با فرماندهان خود ادعای فتح خرمشهر را در ۳ روز داشتند و در همان عملیات ۱۹ هزار نیروی حزب بعث خودشان را تسلیم کردند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بیان داشت: رشادت ها و جوانمردی سربازان ۱۸ -۱۹ ساله و فرماندهان جنگ باعث شده امروز ما آزادانه در ایران زندگی کنیم و بتوانیم برای آبادانی و توسعه این کشور تلاش کنیم و آوازه قدرت ایران اسلامی در تمامی ابعاد در دنیا بپیچد که این مایه سرافرازی و خشنودی شهدا خواهد بود.

وی گفت: شهدا بی شک باعث عزت و آبرو بخشیدن به کشور شده اند و هر آنجا که فعالیت با نام شهدا باشد کشور توسعه خواهد یافت ، زیرا ما معتقدیم فرمایش امام مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد حقیقت دارد و خداوند لطفش شامل حال ما شده است.

حاجتی در پایان گفت: آرزوی ما برای شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال افزایش تولید و مهار تورم، رکورد شکنی در تولید و رفع نیازهای کشور است.

همچنین مهندس محمدی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: پیوند قهرمانان کشور که در جنگ جانانه ایستادند و از کشور دفاع کردند با قهرمانانی که جانانه پای تولید ایستاده اند و دست از تلاش برنمی دارند پیوندی زیبا و عمیق است و امیدواریم بتوانیم در سال رشد تولید در کنار همکاران و دوستان و با قدوم شهدا به آنچه که این شرکت استحقاق دارد دست یابیم.

وی گفت: در این مسیر جا دارد از حمایت های سردار حاجتی که در شرکتهای تولیدی حضور می یابند و باعث دلگرمی و انگیزه می شوند تقدیر و تشکر نمائیم.

آئین کلنگ زنی احداث پست برق شرکت فولاد اکسین خوزستان

همچنین پروژه بعدی که مورد کلنگ زنی قرار گرفت پروژه لحداث پست برق داخلی و کلید خانه ۲۳۰ به ۳۳ کیلوولت شرکت فولاد اکسین خوزستان بود که مهندس محمدی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در این رابطه گفت: این پروژه با ارزش ۵۲۹۲۶۶۳ یورو و به ارزش ریالی ۴۵۸ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ۴۵۳ هزار ریال و به مدت یک سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه به مزایای این طرح اشاره کرد و گفت:این طرح باعث تامین برق پایدار و کاهش توقفات اضطراری خط تولید ، تولید بار شبکه برق شهری ناشی از اتصال مستقیم پست برق ۴۰۰ کیلو ولت بالا دستی آرنا، ایجاد زیرساخت لازم برای تامین برق طرح های توسعه فولادسازی و احیا مستقیم، امکان اتصال به نیروگاه داخلی و کاهش استهلاک و هزینه تعمیرات و نگهداری کلید خانه می شود.

محمدی گفت: یکی از ایرادات استفاده از شبکه برق سابق افت ولتاژ و آسیب به خط تولید و کاهش تولید بودکه امیدواریم با راه اندازی و افتتاح این پروژه شاهد موفقیت و توسعه در تولید شویم.

عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت؛ ساخت و ارسال ورق های مورد نیاز پل عنافچه

همچنین در آخرین فعالیت در روز پرکار فولاد اکسین ، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان به همراه سردار حاجتی با حضور در محل بارگیری و حمل ورقه های فولادی ساخت پل عنافچه از روند این اقدام بازدید به عمل آوردند.

مهندس محمدی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در حاشیه این اقدام که در راستای عمل به فعالیت های اجتماعی انجام می شد ضمن تشکر از همدلی و همراهی مسئولین استانی، استاندار محترم و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: ورق های فولادی پروژه پل عنافچه با گرید ST۵۲ و با عرض حدود ۳ متر توسط شرکت فولاد اکسین خوزستان جهت تکمیل پل عنافچه در حال بارگیری و حمل به شهر ملاثانی است و انشالله بتوانیم در آینده نزدیک شاهد تردد مردم منطقه محروم عنافچه از روی این پل باشیم تا مخاطرات تردد با قایق از بین برود.

وی بیان داشت: برای این پروژه ۲ هزار تن ورق فولادی در نظر گرفته شده است که ارزش ریالی آن ۶۰ میلیارد تومان می باشد.

همچنین در ادامه دکتر جابر بنی تمیم مدیر پروژه پل عنافچه گفت: اگر خواسته باشیم به تاریخچه پل شناور اشاره کنیم باید بگویم که بیش از ۱۵ سال ۳۸ روستا به اضافه بخش شعیبیه برای تردد مجبور به عبور از رودخانه بودند که بعضا بدلیل مخاطرات پل شناور که به هنگام سیلاب تخریب شد، ساکنین این روستاها با مشکل تردد روبه رو بودند.

وی ادامه داد: همچنین دانش آموزان برای ادامه تحصیل خود با مشکلات فراوانی روبه رو بودند که خوشبختانه با پیگیری نمایندگان مجلس، استاندار خوزستان و فولاد اکسین و راه شهرسازی و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قرار است به سرعت این پروژه به بهره برداری برسد و امروز بیش از ۴۰ درصد کار فوق انجام گرفته است.
مدیر پروژه پل عنافچه گفت: این پروژه مزین شده است به نام سالروز آزادسازی خرمشهر و ما در سوم خرداد ماه برای بار اول شاهد بارگیری و حمل ۲۱۰۰ تن ورق های فولادی به شهر ملاثانی هستیم.
بنی تمیم در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره و کارگران و پرسنل خدوم شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: این عزیزان شایسته تقدیر هستند، زیرا ورق هایی را برای احداث این پل در نظر گرفته اند که دارای استاندارد جهانی هستند و به صورت شبانه روزی برای رفع مشکل مردم پای کار تولید ایستادند.


خبر یک + پر بیننده ترین
آخرین خبر پر بحث ترین
طراحی و پیاده سازی: راد وب